Absolutní vítězství ve vytrvalosti pro Janíka s Koreným, v D4 se radují Šenkýř s Knollem

By 9.9.2017Závody

V záři zapadajícího slunce si dojeli na brněnském automotodromu pro vítězství v absolutním pořadí ve vytrvalostním klání Václav Janík s Tomášem Koreným. Pro prvního jmenovaného byla výhra o to sladší, když dnes navíc závodil i na domácím kopci Ecce Homo ve Šternberku.

Jako druzí absolutně proťali cílovou fotobuňku Robert Lukas se Zeljkem Drmićem, avšak třicetisekundová penalizace kvůli porušení předpisů při zastávce v boxech je srazila až na třetí místo v absolutním pořadí a druhé v D4. V této divizi se nakonec radují z vítězství Robert Šenkýř s Jakubem Knollem. Třetí místo patří opět týmu Šenkýř Motorsport, pro nějž si dojela posádka Skalický-Šenkýř.

Skvělý závod má za sebou i Miro Konopka, který dokázal dojet na pátém místě absolutně a vyhrál ve třídě GTC, i když startoval z boxové uličky.

Vítězství ve třídě do 3500 ccm vybojoval Dan Suchý před Martinem Rybou a Petrem Válkem.