Skvělý Chlad přidal druhé vítězství a slaví sprintový double

By 29.4.2018Závody

Nedělní sprint na Hungaroringu, kde panovaly letní teploty, patřil, stejně jako včera, Richardu Chladovi s Audi týmu K&K Racing.

Chlad však nepřišel k dnešnímu vítězství zadarmo. Po startu se totiž dostal do vedení Josef Záruba a ten si držel první příčku až zhruba do poloviny závodu. Černo-zlaté Audi však bylo i dnes nezastavitelné a Záruba tak Chladovi nakonec neodolal. Změnu ve vedení závodu nepřinesla ani safety car fáze kvůli stojícímu vozu Gregora Zsiga.

Záruba se sice tlačil dopředu, ale Chlad se nedal a dojel si pro druhé sprintové vítězství v letošní sezoně. Velmi zajímavý závod má za sebou Marcin Jedlinski, jenž opět startoval až z chvostu startovního pole. Nejprve kolidoval s Tomášem Erdélyim a pak si dojel pro druhé místo. Josef Záruba dokončil druhý sprint sezony na třetím místě, pro to čtvrté si dojel Jakub Knoll s BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Top 5 uzavřel Miro Konopka, jenž startoval, stejně jako Jedlinski, z předposlední řady startovního roštu.

Z vítězství ve třídě do 3500 ccm se radoval Milovan Vesnić před Maďarem Jedlóczkym a jeho krajanem Hatvánim.