Drama až do konce. Malchárek uhájil druhé vítězství před Knollem

By 23.4.2017Závody

Souboj dvou speciálů BMW M6 GT3 ozdobil druhý sprint nad 2000 ccm na maďarském Hungaroringu. Druhé vítězství v tomto roce přidal slovenský jezdec Jirko Malchárek.

V první zatáčce došlo k dramatické situaci, kde mezi sebou kolidovali Petr Kačírek s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport a Polák Jedlinski s Porsche 991 GT3R týmu Olimp Racing. Kačírek byl nucen ze závodu odstoupit, zato Jedlinski dovezl svůj speciál třídy GT3 do cíle na 11. místě.

Druhý sprint nad 2000 ccm byl však prakticky pouze o dvou mužích. Jirko Malchárek svedl perfektní bitvu s Jakubem Knollem o vítězství. Druhý jmenovaný, jezdec týmu Šenkýř Motorsport, se sice dokázal před Malchárka dostat ihned po startu. O dvě zatáčky dále to byl však opět Malchárek, který se dostal do vedení.

Slovenský jezdec pak vedení v závodě nepustil až do cíle, ačkoliv mu Knoll neustále dýchal na záda.

Za touto dvojicí s nejnovějšími vozy BMW M6 GT3 dojel do cíle Václav Janík, který startoval z poslední pozice. Janík tak opět zvítězil v hodnocení třídy D5.

Za nimi se pak seřadili Richard Chlad jun. a tři jezdci třídy D4-GTC. Jmenovitě to byli Josef Záruba, Márk Lekeny a Bódis Kálmán.