Někdo to rád horké, aneb sláva vítězům a čest poraženým

By 25.10.2018Závody

Ani jsme se nenadáli a máme za sebou další napínavou okruhovou sezonu. Skončila sice sezona s pořadovým číslem 2018, nicméně s nadsázkou se dá říct, že ihned po posledním zamávání šachovnicovou vlajkou začala ta nová. Pro jezdce, týmové manažery, mechaniky a další členy týmů začala ta, chtělo by se říci, nudnější část sezony plná tvrdé fyzické přípravy, vyjednávání se sponzory a repasí techniky. Nicméně to je právě ideální čas na shrnutí letošního okruhového roku.

Ten by se dal, dost možná, označit za snad nejteplejší sezonu v posledních letech. Zatímco si tedy fanoušci užívali krásného počasí a chytali bronz, piloti doslova potili kilo za kilem. Žádný bod a žádný pohár totiž není zadarmo.

Nejvíce pozornosti bylo opět upřeno na vozy třídy GT3, tedy na třídu nad 3,5l. V ní se prali o titul Richard Chlad jun. s Marcinem Jedlinskim, nicméně zatímco český jezdec krotil starší evoluci Audi R8, jeho polský rival spoléhal na nejnovější verzi tohoto stroje, která ho nakonec dovedla ke kýženému titulu. Ve skvělém světle se představili I třetí Josef Záruba s Denisem Waszkem, kteří dokázali pravidelně porážet protivníky s vozy GT3. První jmenovaný si dokonce v Brně dojel pro absolutní vítězství.

I ve třídě do 3500ccm se předvedlo hned několik vozů další, stále ještě relativně novotou vonící, specifikace TCR. V ní se radoval z vítězství Milovan Vesnić se Seatem, před Václavem Nimčem jun., jenž letošní sezonu strávil za volantem Audi RS3 LMS.

Ve formulích pak proběhl velmi zajímavý souboj mezi dravým mládím a zkušenostmi. Ve třídě F3 se nakonec radoval zástupce první skupiny, Ital Andrea Cola, který za sebou nechal srbského dlouhána Paola Brajnika, jenž však pravidelně závodí s italskou licencí. Pro třetí místo si letos dokroužil další Ital Ricardo Perego.

Ve třídě E2 se pak v souboji o titul pravidelně naháněli polský jezdec Bartolomiej Mirecki s formulí Renault 2.0 s maďarským pilotem Jánosem Magyarem, který nastupoval s formulí Master. V těsném souboji se nakonec radoval jezdec černozeleného monopostu formule Renault.

Ve vytrvalostní třídě do 3,5l se z titulu radovali Petr Fulín s Carolem Wittkem před dvojicí maďarských závodníků Csabou Tóthem a Gáborem Kismarty-Lechnerem.

Body