3x před sezonou s… Marcinem Jedlinskim

By 11.4.2018Závody

Marcin Jedlinski vloni vlétl do šampionátu FIA CEZ jak divoká voda. A k radosti všech fanoušků budeme polského rychlíka vídat na tratích středoevropské scény i letos.

1. Jak jste prožil zimní přestávku?
Pro celý tým Olimp Racing to byla náročná zima. Na konci loňské sezony jsme se rozhodli, že se budeme naplno věnovat vozů kategorie GT3. Otázkou však bylo, jaký vůz bude pro nás nejideálnější. Absolvovali jsme několik testovacích dnů. Nakonec jsme se rozhodli změnit značku vozu, což je pro nás velkou změnou ve všech našich závodních aktivitách. Museli jsme přebudovat dílnu, vyměnit vybavení, atd. Velmi nám pomohl Igor Salaquarda a jeho tým ISR Racing z Prahy.

2. Kde a s čím Vás letos uvidíme?
Letos se budu soustředit pouze na vozy GT3 – nebylo totiž vůbec jednoduché během závodních víkendů přesedávat mezi pohárovými vozy a vozy specifikace GT3. Volba vozu padla na Audi R8 LMS. Naše první testy v Barceloně byly velice slibné a já doufám, že letos zažijeme úspěšnou sezonu. Budeme závodit jak ve sprintech, tak i ve vytrvalosti a to se dvěma vozy – v jednom budu závodit já a ve druhém můj otec Stanislaw Jedlinski.

3. Jaké máte pro letošek cíle?
Vypadá to, že v šampionátu FIA CEZ potkáme spoustu dobrých přátel z loňské sezony, ale také přibude nová konkurence. Jsem hladový po závodění kolo na kolo a na plný plyn! Doufám, že se fanoušci dočkají spousty emocí. Samozřejmě chceme zopakovat loňský úspěch ze sprintů, ale naším cílem je také vytrvalost. Nebude to jednoduché, ale uděláme pro to maximum. Sezona startuje již brzy na Hungaroringu, takže se uvidíme tam!