Absolutní pole position pro vytrvalost získali Janík s Koreným, v D4 mají nejlepší výchozí pozici Gonda s Šenkýřem

By 18.8.2017Závody

Páteční den na Slovakia Ringu byl zejména ve znamení volných tréninků, i tak se však jezdci utkali o první pole position tohoto roku na slovenské trati.

Stejně jako na Hungaroringu byli nejrychlejší Václav Janík s Tomášem Koreným, kterým pomohl k zisku pole position prototyp Norma M20FC.

V Divizi 4 jsme se opět dočkali souboje dvou vozů BMW M6 GT3. Tentokrát z něho však vyšel vítězně tým Šenkýř Motorsport, jehož jezdci Richard Gonda s Robertem Šenkýřem porazili rodinné duo otce a syna Malchárků.

Ti však byli vůbec rádi, že do kvalifikace zasáhli, jelikož Jirko Malchárek ve čtvrtek velmi tvrdě havaroval. Mechanici týmů GT Sports Technology a Racing Trevor však dokázali takřka nemožné, když dali poničené BMW dohromady. Rozdíl mezi prvními dvěma vozy D4 však byl nicotný – pouhé 0,07 sekund!

Třetí místo na startu v D4+2000 brali otec a syn Chladové s Audi R8 LMS Ultra. První místo ve třídě D4-GTC uzmul tým ARC Bratislava s posádkou Miro Konopka a Andrej Studenič. Konopkův syn Matěj a jeho týmový kolega Zdenko Mikuláško odstartují hned za sesterskou posádkou.