Calko nemá dost a senzačně vítězí i ve vytrvalostním závodě!

By 20.5.2017Závody

Lotyšský jezdec slovenského týmu ARC Bratislava Konstantin Calko na tento víkend jen tak nezapomene. Během svého debutu v šampionátu FIA CEZ se mu nejdřív podařil husarský kousek, když zvítězil ve druhém sprintu nad dva litry, který posléze potvrdil snad ještě senzačnějším vítězstvím ve vytrvalostním závodě.

Calko sice startoval až z dvanácté pozice, pokud započítáme i jezdce seriálu DMV GTC, ale ani to mu nebránilo v zisku dalšího překvapivého vítězství. Pro jezdce týmu ARC Bratislava je vítězství o to cennější, že překonal velké množství jezdců, či posádek, které disponovaly silnější technikou v podobě speciálů GT3.

Za Calkem dokončil vytrvalostní závod na druhém místě další debutant v seriálu FIA CEZ Patrick Eismann s Porsche týmu Förch Racing. Třetí místo získala posádka Robert Šenkýř-Filip Sládečka, která startovala v BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

Za nimi dokončil závod Miro Konopka s “pohárovým” Huracánem a TOP 5 doplnil Kurt Wagner. Pro skvělé šesté místo si dojel Lubomír Jakubík s Ferrari týmu Scuderia Praha.

Výsledky závodu