Čekám na plnohodnotné vítězství, říká Jakub Knoll, který si užívá spolupráci s týmem Šenkýř Motorsport

By 18.7.2017Paddock

Jakub Knoll patří v letošní sezoně opět mezi nejrychlejší jezdce sprintů. Konkurence je však letos mimořádně silná a berounský jezdec to tak nemá vůbec jednoduché. Jak hodnotí dosavadní průběh sezony a jak se připravuje na její zbytek?

Jakube, jsme v polovině sezony. Jak hodnotíš její dosavadní průběh?
Výsledkově sezona není zatím úplně špatná, ale bylo to i díky štěstí. Nejvíc mě trápí, že se mi nepodařilo získat žádné plnohodnotné vítězství – na Red Bullu mi pomohla penalizace Jirko Malchárka, zatímco v Mostě se k tomu přidaly i technické problémy konkurence. Z tohoto pohledu je pro mě sezona dost frustrující. Na druhou stranu si ale užívám spolupráci s týmem Šenkýř Motorsport a závodění s vozem BMW M6.

Na začátku sezony to vypadalo, že tvým největším soupeřem bude Jirko Malchárek, nicméně v poslední době výrazně zrychlili Richard Chlad jun. i Marcin Jedlinski. Čekal jsi na začátku sezony, že každý závod bude tak náročný?
Především u Richarda mě jeho zlepšené výkony nepřekvapily. Věděl jsem, že časy, které zajížděl na začátku sezony v Maďarsku, neodpovídaly jeho možnostem, jelikož ho znám z působení v Lamborghini Super Trofeo, kde jsme byli před 5 lety krátce týmovými kolegy. Bylo tedy jen otázkou času, než se jeho tým sžije s novou technikou a totéž se dá říct o Marcinovi. 

Ty sis během první poloviny letošní sezony vyzkoušel jak speciál BMW M6 GT3, tak i jeho staršího bratra Z4 GT3. Který ti vyhovuje více?
Oba vozy jsou dost rozdílné, nicméně oba mám v oblibě takřka nastejno. BMW M6 je pro pilota o něco komfortnější, ale se Z4 toho mám více najeto, takže těžko říct, co mi vyhovuje více.

Nyní tě čekají v rámci FIA CEZ už jen závody na Slovakia Ringu a v Brně. Co v nich bude tvým cílem?Mým cílem pro nadcházející závody je především nechat zapomenout na moje výkony z Mostu, kde to bylo z mé strany opravdu špatné. Rád bych řekl, že bych rád bojoval o nejvyšší příčky, ale po mém vystoupení v Mostě by to bylo celkem troufalé. 

V červnu jsi závodil s týmem Šenkýř Motorsport v rámci ADAC GT Masters na Red Bull Ringu. Plánujete do konce sezony ještě nějakou účast v podobně prestižním šampionátu?
Zatím je to v jednání. Rádi bychom si vyzkoušeli seriál International GT Open, ale pokud bychom se tak rozhodli, tak by to bylo pravděpodobně na úkor závodu FIA CEZ v Brně. Zatím ale není nic rozhodnuto. 

Jsme zhruba v polovině letní přestávky. Jak si ji užíváš a jak se připravuješ na další závody?
Původně jsem doufal, že bychom si mohli přestávku zkrátit nějakým vloženým závodem, ale nakonec to bohužel nedopadlo. Plánujeme však zařadit nějaké testování.

Termíny závodů

12.04. – 14.04. – Hungaroring
18.05. – 19.05. – Red Bull Ring
08.06. – 09.06. – Poznaň
22.06. – 23.06. – Banja Luka
06.07. – 07.07. – Hungaroring
20.07. – 21.07. – Red Bull Ring
26.07. – 28.07. – Grobnik
24.08. – 25.08. – Slovakiaring
31.08. – 01.09. – Ušče
07.09. – 08.09. – Brno
05.10. – 06.10. – Skopje