Čekám na plnohodnotné vítězství, říká Jakub Knoll, který si užívá spolupráci s týmem Šenkýř Motorsport

By 18.7.2017Paddock

Jakub Knoll patří v letošní sezoně opět mezi nejrychlejší jezdce sprintů. Konkurence je však letos mimořádně silná a berounský jezdec to tak nemá vůbec jednoduché. Jak hodnotí dosavadní průběh sezony a jak se připravuje na její zbytek?

Jakube, jsme v polovině sezony. Jak hodnotíš její dosavadní průběh?
Výsledkově sezona není zatím úplně špatná, ale bylo to i díky štěstí. Nejvíc mě trápí, že se mi nepodařilo získat žádné plnohodnotné vítězství – na Red Bullu mi pomohla penalizace Jirko Malchárka, zatímco v Mostě se k tomu přidaly i technické problémy konkurence. Z tohoto pohledu je pro mě sezona dost frustrující. Na druhou stranu si ale užívám spolupráci s týmem Šenkýř Motorsport a závodění s vozem BMW M6.

Na začátku sezony to vypadalo, že tvým největším soupeřem bude Jirko Malchárek, nicméně v poslední době výrazně zrychlili Richard Chlad jun. i Marcin Jedlinski. Čekal jsi na začátku sezony, že každý závod bude tak náročný?
Především u Richarda mě jeho zlepšené výkony nepřekvapily. Věděl jsem, že časy, které zajížděl na začátku sezony v Maďarsku, neodpovídaly jeho možnostem, jelikož ho znám z působení v Lamborghini Super Trofeo, kde jsme byli před 5 lety krátce týmovými kolegy. Bylo tedy jen otázkou času, než se jeho tým sžije s novou technikou a totéž se dá říct o Marcinovi. 

Ty sis během první poloviny letošní sezony vyzkoušel jak speciál BMW M6 GT3, tak i jeho staršího bratra Z4 GT3. Který ti vyhovuje více?
Oba vozy jsou dost rozdílné, nicméně oba mám v oblibě takřka nastejno. BMW M6 je pro pilota o něco komfortnější, ale se Z4 toho mám více najeto, takže těžko říct, co mi vyhovuje více.

Nyní tě čekají v rámci FIA CEZ už jen závody na Slovakia Ringu a v Brně. Co v nich bude tvým cílem?Mým cílem pro nadcházející závody je především nechat zapomenout na moje výkony z Mostu, kde to bylo z mé strany opravdu špatné. Rád bych řekl, že bych rád bojoval o nejvyšší příčky, ale po mém vystoupení v Mostě by to bylo celkem troufalé. 

V červnu jsi závodil s týmem Šenkýř Motorsport v rámci ADAC GT Masters na Red Bull Ringu. Plánujete do konce sezony ještě nějakou účast v podobně prestižním šampionátu?
Zatím je to v jednání. Rádi bychom si vyzkoušeli seriál International GT Open, ale pokud bychom se tak rozhodli, tak by to bylo pravděpodobně na úkor závodu FIA CEZ v Brně. Zatím ale není nic rozhodnuto. 

Jsme zhruba v polovině letní přestávky. Jak si ji užíváš a jak se připravuješ na další závody?
Původně jsem doufal, že bychom si mohli přestávku zkrátit nějakým vloženým závodem, ale nakonec to bohužel nedopadlo. Plánujeme však zařadit nějaké testování.