První pole position sezony si ve sprintech vyjeli Malchárek a Kastratović

By 22.4.2017Závody

Sobotní program na Hungaroringu začal dvojicí kvalifikačních jízd. O první pole position sezony se poprali jezdci Sprintu do 2000 ccm a nad 2000 ccm.

Po včerejším prosluněném dni, kdy se ještě v odpoledních hodinách povalovaly v okolí Hungaroringu zbytky sněhu, přišla sobota, jenž sice nabídla vyšší teploty, nicméně za cenu zatáhlé oblohy.

Ve Sprintu nad 2000 ccm se již od prvních minut kvalifikace rozběhla skvělá bitva o první pole position sezony. Na čele se střídaly dva vozy BMW M6 GT3 týmů Šenkýř Motorsport a Trevor Racing a také Porsche 991 GT3R polského týmu Olimp Racing.

Jednou byl na čele Knoll, poté Jedlinski a nakonec i Malchárek. Poslednímu jmenovanému se pak podařilo zhruba 4 minuty před koncem kvalifikace zajet čas 1:44,188 , na který už nikdo nenašel odpověď. O tom, že se v první řadě prvního sprintu sezony vedle sebe postaví dva speciály M6 GT3 rozhodl Jakub Knoll, který za svým slovenským sokem zaostal o necelých 8 desetin sekundy. Třetí místo vybojoval Marcin Jedlinski s Porsche týmu Olimp Racing. Tomu navíc byly smazány hned tři časy za nerespektování traťových limitů.

“Mám mnoho důvodů k radosti, nejen vítězství v kvalifikaci, ale také především to, že ve vytrvalostních závodech budeme opět nastupovat s mým synem Christianem. Včera jsme během testů udělali obrovský krok kupředu. Hodně jsme toho najezdili, hodně jsme měnili nastavení. Navíc máme výborné inženýry od Karla Neffeho z Prahy. Já jsem spokojený a můžeme jít dál,” prozradil spokojený vítěz kvalifikace Jirko Malchárek.

Čtvrté místo a zároveň vítězství v D5 vybojoval Václav Janík se zbrusu novou Normou M20 FC. Do TOP 5 se ještě vešel Richard Chlad jun. s Audi R8 LMS Ultra. Jen o 27 setin sekundy za ním zaostal Petr Kačírek s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

To v kvalifikaci na Sprint do 2000 ccm nenechal srbský jezdec Zoran Kastratović nikoho na pochybách, kdo je králem maďarského Hungaroringu. Ten zvítězil s náskokem více jak dvou sekund na druhého Petra Mandelíka z týmu KT Motorsport. Za Mandelíkem pak skončil jeho týmový kolega Petr Krejčí s Lotusem Exige.

“Bohužel byla kvalifikace několikrát zastavena, ale je skvělé být po dlouhé zimě zpátky v závodním voze. Doufám, že budu mít štěstí i v závodě a vybojuji stupně vítězů,” řekl Zoran Kastratović.