V sobotu byly na řadě první závody a začínalo se nezvykle velmi brzy ráno. Sprint divize 4 nad dva litry, tedy závod nejsilnějších a nejatraktivnějších vozů, které mohly být jedním z hlavních taháků pro diváky, startoval hned v osm hodin ráno.

Netřeba zdůrazňovat, že se jelo na hodně studené trati, která byla místy suchá a místy mokrá. Což je kombinace, kterou závodníci opravdu nemilují.

Pořadatelé se situaci snažili vyřešit čtyřmi zaváděcími koly, což nezabránilo některým pilotům ve výjezdu z trati už při kličkování ve snaze zahřát pneumatiky.

Účast byla výrazně odlišná od úvodního zónového podniku na maďarském Hungaroringu. Téměř dvojnásobně vyšší startovné a také termín, kolidující s jinými závody, byly zřejmě hlavní důvody, proč na jinak krásný a oblíbený okruh nepřijela řada týmů.

Celkově první sprint vyhrál Fabian Plentz s vozem Norma BMW. V rámci divize 4 ve FIA CEZ zvítězil Slovák Jiří Malchárek se novým továrním BMW M6 GT3, stříbrný byl Jakub Knoll s BMW Z4 GT3  týmu Šenkýř Motorsport a bronzový Jakub Kubas se stejným vozem.

Pro výborné umístění si dojel také Aleš Jirásek s Pragou R1. Zvítězil v divizi 5, v rámci FIA CEZ byl stříbrný.

Ve třídě do 3500 ccm dojel první Martin Duras v barvách týmu Šenkýř Motorsport před Danem Skalickým z týmu Duck Racing. Oba s vozy BMW M3 GTR.

BOSS GP

Na programu závodního víkendu na Red Bull Ringu byla téměř desítka různých závodů. Největší lahůdkou byl formulový seriál BOSS GP, v němž byly k vidění necelé dvě desítky silných formulí, včetně vozů F1.

Oběma závodům Boss GP kraloval podle očekávání Ingo Gerstl s vozem F1 Toro Rosso STR1 Cosworth 3.0 V10, který se již několikrát představil na Masarykově okruhu v Brně a který zde drží i traťový rekord. Ani první závod se však neobešel bez problémů. Po havárii jednoho z monopostů odkroužili závodníci větší část závodu pod žlutými vlajkami a zaváděcím vozem.

Dvoulitry tentokrát bez české účasti. Bojkot!

Pořadatelé poněkud podcenili plánování a původní časový harmonogram zahrnoval několik závažných chyb. Např. závod Endurance měl startovat ihned po sprintu dvoulitrů divize 4, což přinášelo několik neřešitelných problémů pro vozidla, která startují jak ve sprintu, tak v hodinovce.

Vozidlo po závodu musí do uzavřeného parkoviště. Před dalším startem je potřeba minimálně dotankovat a v neposlední řadě také provést důkladnou kontrolu a přípravu vozu. Je tedy vyloučeno jet dva po sobě jdoucí závody. Jeden vůz nemůže stát v uzavřeném parkovišti a zároveň na startu dalšího závodu.

V neposlední řadě představitelé FIA CEZ stále řeší problém s chybným zařazením vozů s přeplňovanými dvoulitry mezi dvoulitry standardní. Důsledkem byl bojkot závodu většinou týmů s dvoulitrovými vozy.

Ve třídě do dvou litrů tedy nakonec jel pouze Rudolf Pesovic s BMW 320 a Jakub Wiszomirski s Hondou CR Z a dva seaty s dvoulitrovým turbem. Všichni byli přiřazeni do závodu nad 2000 ccm. Úsměvné je, že Seat Leon Racer TCR s dvoulitrovým turbem, stále jedoucí ve třídě do 2 litrů, vyhrál třídu do 3,5 litru jak ve sprintu, tak ve vytrvalostním závodu.

FIA CEZ Formula, F3,

Oba formulové závody FIA CEZ, spojené s F3 a ÖM, vyhrál mladý a talentovaný Švýcar Sandro Zeller před Paolem Brajnikem. Bronz získal v prvním závodě Marcel Tobler, ve druhém Kurt Boehlen.

V hodnocení FIA CEZ zvítězil v prvním závodě Paolo Brajnik před Mariem Schopperem a Franzem Woessem. Ve druhém závodě se na třetí místo před veterána formulových klání Franze Woesse dostal Čech Antonín Sus.