Šampioni sezony 2017 – Robert Šenkýř

By 15.11.2017Paddock

Jen těžko byste v České republice hledali pevnější spojení jezdce a značky, které má Robert Šenkýř a BMW. V minulých sezonách se brněnský jezdec posadil za volant závodního speciálu spíše sporadicky, o to větší byly oslavy letošního vytrvalostního titulu.

Krasojízda týmu Šenkýř Motorsport začala hned na maďarském Hungaroringu, kde sice ve třídě D4+3500 nestačili na rodinné duo otce a syna Malchárků, i tak však o sobě dala posádka Šenkýř-Knoll v bílé M6 GT3 hlasitě vědět. V Rakousku dojel Šenkýř se Sládečkou na třetím místě absolutně, avšak díky tomu, že Calko bodoval ve třídě GTC a Němec Eismann v zóně neboduje, mohla se slovensko-česká posádka radovat z nejvyššího počtu bodů ve třídě D4+3500.

V Polsku se český tým nepředstavil. O to sladší však bylo vítězství v Mostě, kde se Šenkýř střídal za volantem BMW Z4 GT3 s Danielem Skalickým.

Náročnou dvojitou šichtu měl dvojnásobný evropský šampion v závodech do vrchu na programu ve dvou posledních závodech sezony na Slovakia Ringu a v Brně. A obě zvládl na jedničku. Na Slovensku se totiž radoval ze třetí a čtvrté příčky ve třídě D4+3500. Na domácí trati v Brně pak titul potvrdil vítězstvím s Jakubem Knollem a třetím místem s Danielem Skalickým.

Pro brněnský tým byl domácí závod o to sladší, když titul vicemistra vytrvalostních závodů ve třídě D4+3500 získal Šenkýřův týmový kolega Daniel Skalický.