Hotz deklasoval konkurenci v kvalifikaci velkého sprintu

By 7.9.2018Závody

Na brněnském automotodromu se naplno rozjel program závodního víkendu Masaryk Racing Days. V kvalifikaci na první závod “velkého sprintu” zvítězil Švýcar Benjamin Hotz, který si s konkurencí vyloženě pohrál.

Druhý nejrychlejší jezdec, kterým byl Aleš Jirásek s Pragou, totiž za švýcarským jezdcem zaostal o bezmála dvě sekundy. Jako v sendviči si bude zítra na startovním roštu připadat Marcin Jedlinski, který se s Audi R8 LMS GT3 dokázal vklínit mezi trojici jezdců třídy D5. Jedlinski tím pádem získal pole position ve třídě D4. Absolutně čtvrtou příčku vybojoval Petr Lisa s Normou M30 LMP3.

Do třetí řady se postaví Richard Chlad jun. a Josef Záruba – oba budou krotit osvědčené stroje, tedy Audi R8 LMS ultra, resp. Lamborghini Huracán Supertrofeo.

Zatímco třetí řadu obsadili čeští jezdci, ve čtvrté bude stát dvojice slovenských borců. Miro Konopka bral se svým svítivě žlutým Huracánem GT3 sedmou příčku absolutního hodnocení, zatímco o pozici dál bude čekat na svou příležitost Filip Sládečka.

Z deváté pozici na startovním roštu odstartuje Jakub Knoll a nejlepší desítku uzavře Jiří Svoboda s otevřeným prototypem Norma M20 FC.

Výsledky