Jirásek opanoval kvalifikaci sprintu, v D4 byl nejrychlejší Jedlinski

By 18.8.2018Závody

Aleš Jirásek v dnešní ranní kvalifikaci na první “velký” sprint tohoto víkendu ukázal, co dokáže za volantem Pragy R1T. Na českého jezdce nestačil nikdo z D4 ani D5 a ten si tak po právu vysloužil start z první pozice.

Vedle Jiráska bude stát ve druhé řadě černožluté Audi polského týmu Olimp Racing, za jehož volantem nebude nikdo jiný, než Marcin Jedlinski. Absolutně třetí příčku na startovním roštu vybojoval Petr Lisa s Normou skvadry Nutrend Racing. Čtvrtý absolutně a druhý v D4, taková je kvalifikační bilance Christiana Malchárka s pestrobarevným vozem týmu Audi Sport Slovakia.

Do třetí řady se postaví Josef Záruba s Lamborghini Huracán Supetrofeo Evo a Richard Chlad jun. s Audi R8 LMS Ultra. Pátý nejrychlejší čas Divize 4 zajel reprezentant týmu Šenkýř Motorsport Jakub Knoll, za kterým bude číhat dvojice slovenských pilotů Filip Sládečka a Miro Konopka. Absolutní desítku pak uzavírá Dennis Waszek s Lambem.

Nejrychlejším ve třídě do tří a půl litrů byl Srb Milovan Vesnić, který se za sebou bude během závodu snažit udržet Václava Nimče jun., Martina Rybu a další jezdce s vozy TCR.