Le Mans nebo slavný kopec ECCE HOMO, jezdci FIA CEZ byli v akci i tento víkend

By 5.6.2017Závody

O tomto víkendu se sice v rámci zóny střední Evropy FIA CEZ závodilo na Slovinsku, nicméně na okruh Cerklje se vydali víceméně pouze domácí jezdci. Nicméně české ani slovenské týmy nezahálely a využili volného víkendu k jiným závodním aktivitám.

Slovenský tým ARC Bratislava se vydal na testovací den na slavný okruh La Sarthe v Le Mans, kde jej již za méně jak dva týdny čeká slavná čtyřiadvacetihodinovka. Trojice Miro Konopka, Konstantins Calko a Rik Breukers se tak vůbec poprvé proháněla ve svítivě žlutém Ligieru po legendární trati. Nejrychlejší čas posádky s číslem 49 na kapotě činil 3:38.905, což stačilo na 23. místo ve třídě LMP2


FOTO: ARC Bratislava

Velmi silně obsazen byl legendární závod do vrchu Ecce Homo. Mezi téměř dvěma stovkami účastníků se totiž objevilo hned několik okruhových stálic ze seriálu FIA CEZ.

Tým Šenkýř Motorsport dovezl do Šternberka dvě ukrutně rychlá BMW. Do speciálu Z4 GT3 usedl samotný Robert Šenkýř, dvojnásobný evropský šampion závodů do vrchu. Silnou M3 E92 GTR pak krotil Tomáš Erdélyi. Oběma se navíc velmi dařilo. Šenkýř zaznamenal rekord třídy GT na šternberském kopci a zvítězil ve stejné třídě, slovenský jezdec pak bral šesté místo v nabité třídě E2-SH.

Do zeleno-stříbrného Lotusu týmu KT Motorsport se vrátil Marek Fried. Brněnský jezdec vybojoval ve třídě E1 páté místo. Po 7800 metrů dlouhé trati se proháněl také monopost týmu Chabr Motorsport, jenž osedlal Tomáš Chabr. Ten bral deváté místo ve třídě E2-SS. Nutno však podotknout, že s litrovou formulí Tomis 99-03 nastupoval ve třídě i s takovými esy, jako je Christian Merli, jenž disponuje třílitrovou “plackou” Osella FA30.

Do podhůří Jeseníků dorazil také tým Scuderia Praha. Vůbec poprvé se na slavný kopec Ecce Homo vydal Lubomír Jakubík s Ferrari 458 Challenge EVO. Slovenský jezdec zaznamenal v součtu časů 6. místo ve třídě GT.

Nechyběl ani domácí tým Janík Motorsport, který reprezentovali Richard Meixner, Karel Hubáček, Jiří Svoboda a samozřejmě majitel a jezdec v jedné osobě Václav Janík. Ten si dojel pro třetí místo ve třídě E2-SC.

Jezdec – součet časů obou jízd – umístění

Václav Janík – 6.25,040 – 3. místo třída E2-SC
Robert Šenkýř – 6.55,520 – 1. místo třída GT
Tomáš Chabr – 7.07,990 – 9. místo třída E2-SS
Marek Fried – 7.16,560 – 5. místo třída E1
Tomáš Erdélyi – 7.24,970 – 6. místo třída E2-SH
Lubomír Jakubík – 7.32,250 – 6. místo třída GT

Nezahálel ani brněnský tým Mičánek Motorsport, který se v sobotu, v rámci srazu historických vozů, prezentoval na litvínovském náměstí.