Mičánek Motorsport oznámil jezdeckou sestavu pro letošní sezonu

By 22.3.2017Závody

Brněnský tým Mičánek Motorsport oznámil na začátku roku návrat do MMČR a středoevropského okruhového šampionátu FIA CEZ. Nyní se skvadra Jiřího Mičánka jun. pochlubila i prvními jezdci, kteří usednou za volanty pohárových vozů Lamborghini Gallardo Super Trofeo.

Prvním z nich bude Jiří Stránský, který si odbyl ostrou premiéru za volantem Lamborghini vloni při Masaryk Racing Days v Brně.

„Sezonu otevírá maďarský Hungaroring, který zrovna vůbec neznám. Testoval jsem jej zatím pouze na simulátoru a na rovinu říkám, že je to podnik, ze kterého mám opravdu velký respekt, protože je to podle mě velmi těžký okruh, ještě náročnější než Brno,” řekl Jiří Stránský.

“Věřím ale, že díky profesionální práci týmu vše dopilujeme. Red Bull Ring jsem si vyzkoušel loni díky Frankiemu Vojtíškovi v trucku při evropském šampionátu tahačů, ale tam se jede pouze zkrácená varianta. Rozhodně se mi ale trať velmi líbí, je to krásný okruh s luxusním zázemím. Je vidět, že si s tím Dietrich Mateschitz pohrál.”

 

“Těším na Slovakiaring, který doslova miluji. Nedaleko Bratislavy jsem závodil loni v Octavia Cupu. A nemůžu se dočkat domácího Mostu, kde jsem jel v uplynulém roce Carbonia Cup a zajížděl jsem řekněme standard.”

“Letošek bude hlavně o tom, aby vydržela technika. Na tom ale Mičánek Motorsport hodně pracovat a mám z toho dobrý pocit. Dělají to pro radost a je to z toho cítit,“ pochvaluje si spolupráci s týmem Jiří Stránský

Hynek Charous je dalším z pilotů, kteří pro nadcházející sezonu rozšiřují sestavu týmu Mičánek Motorsport. Brněnský jezdec se domluvil s vedením stáje na vybraných závodech Slovenského okruhového poháru, Carbonia Cupu a Mistrovství České republiky.

Jihomoravský závodník ve stáji Mičánek Motorsport začínal a po 15 letech se tedy vrací do staronového působiště.

„Už mě svrběly ruce a bylo mi smutno po závodění, takže jsem velice rád, že jsem se na základě nabídky od Mičánek Motorsportu mohl po dlouhé době vrátit zpátky. Zatím jsme kvůli mé velké vytíženosti domluveni pro letošní sezonu jen na vybraných závodech, ale uvidíme, jestli v následujícím roce už třeba nevyjde spolupráce na kompletní sezonu,“ popisuje jednání s týmem staronová posila.

Hynek Charous sbíral na začátku své kariéry první zkušenosti v barvách Mičánek Motorsportu v Clio Cupu, následně okusil Octavia Cup. Z pohárových seriálů nakonec přestoupil do světa GT vozů a s konkurencí bojoval za volantem Ferrari 430 GT2. Poslední 3 roky však nezávodil a to více se na návrat na okruhy těší, ke všemu si ještě bude zvykat na novou techniku, kterou bude Lamborghini Gallardo Super Trofeo.

„Je to pro mě zase něco nového, přesto vím, do čeho jdu. Ještě jsem sice nezávodil s autem s pohonem všech čtyř kol, nicméně zkušenosti s vozem tohoto typu mám. Čekají mě předsezónní testy, kde si budu na Lamborghini zvykat. Podle mě má Gallardo potenciál bojovat pravidelně o pódiová umístění,“ věří si do nové sezony Hynek Charous.

Tisková zpráva týmu Mičánek Motorsport/GP Group s.r.o.
FOTO: Mičánek Motorsport