Na pole position vytrvalostního závodu se postaví Jirásek, v D4 byl nejrychlejší Olimp Racing

By 7.9.2018Závody

Kvalifikace na vytrvalostní závod ukončila páteční dění na Masarykově okruhu. V nejlepším světle se v jízdě proti chronometru tentokrát předvedl Aleš Jirásek s Pragou R1T.

Pro druhé místo na startovním roštu si dojeli Václav Janík s Balászem Volentérem z Maďarska, kteří sdílejí kokpit Normy M30 LMP3. Pro třetí nejrychlejší čas absolutně a zároveň pro pole position v D4 si dojelo polské duo Jedlinski/Lisowski. Polské Audi doplní ve druhé řadě jezdec týmu Nutrend Racing Tomáš Konvička.

Pro pátý nejrychlejší čas v absolutním pořadí a zároveň druhý nejrychlejší v D4 si dojel Štefan Rosina s BMW M6 GT3. Za Rosinou pak budou číhat dvě rodinné posádky, a to otec a syn Chladovi a bratři Sládečkovi.