Okruhy jsou nádherný sport, říká český talent Petr Semerád

By 3.8.2017Paddock
Petr Semerád vlétl na závodní okruhy teprve v loňské sezoně, nicméně i tak čím dál více ukazuje, že se jménem, které je nejen v českých luzích a hájích nejvíce spojováno s rally, se musí počítat i na okruzích.
Jsme v půlce sezony, jak jsi spokojený s jejím průběhem?
S průběhem sezóny jsem spokojený. Nová technika funguje a já se pořád učím a zlepšuji, což je hlavní. V některých závodech jsem udělal nějaké chyby, ale naštěstí nic zásadního, co by nějak zásadně zasahovalo do výsledku.
Ještě na Hungaroringu jsi startoval s Glorií, ale od Red Bull Ringu jsi přesedl do F4. Jak se ti líbí svezení s F4 a dají se tyto dva monoposty vůbec nějakým stylem srovnávat?
Glorie a F4 mají společné jen to, že jsou obě označené jako formule. F4 je značně novější formule. Má karbonový monokok a sekvenční převodovku s řazením pod volantem. Podvozek taky funguje značně lépe.
Na okruhy ses dostal vlastně teprve vloni. Co ti ty necelé dva roky v okruhovém prostředí daly?
Okruhy mě toho naučily hrozně moc. Jezdil jsem s úplně jiným typem aut, než na které jsem byl doposud zvyklý, takže jsem se musel přizpůsobovat hodně. Naučily mě hrozně moc věcí ohledně stopy, fungování pneumatik a o spoustě dalších věcech.
Pocházíš z velice dobře známé soutěžácké rodiny a sám máš za sebou již nějaké závody rally. Vidíš tedy svoji budoucnost na okruzích či v soutěžích?
Tohle je otázka, na kterou se mě ptá hromada lidí. V tuhle chvíli sám nevím. Okruhy jsou nádherný sport a mají svou krásu, ale to samé se dá říci o rally. Obojí najednou se vrcholově dělat nedá, takže jednou ten moment rozhodnutí se určitě přijde, ale teď to ještě není. Uvidíme, jak se budou věci vyvíjet a podle toho přijde v budoucnu nějaké rozhodnutí.