Povinné reklamy v MMČR a FIA CEZ

Téměř každý automobilový šampionát má zaveden systém povinných reklam. Výjimkou není ani Mezinárodní mistrovství České republiky a FIA CEZ, které budou v letošní sezoně přistupovat k povinným reklamám přísněji.

DTM, Blancpain GT, FIA WTCC a většina dalších velkých okruhových šampionátů mají jedno společné. Povinné reklamy na čelním okně. V minulém roce se k systému povinných reklam připojil i šampionát Mezinárodního mistrovství České republiky a FIA CEZ.

Sponzor seriálů, nadnárodní firma Huettenes Albertus, který financuje natáčení reportáží a jejich vysílání v televizi, si další působení v těchto seriálech podmínil přísnějším dodržováním umístění reklam na čelních sklech D4 a zadních křídlech D5 a formulových vozů.

Letos se proto bude k povinným reklamám přistupovat přísněji než v loňském roce. Povinná reklama musí být umístěna na předním skle, NE na střeše vozu.


Správné umístění povinné reklamy

Špatné umístění povinné reklamy

Mistrovství zóny střední Evropy v závodech na okruzích FIA CEZ a Mezinárodní mistrovství České republiky odstartuje 21. dubna na maďarském Hungaroringu.

Foto: Ondřej Laušman, Petr Frýba