Šampioni sezony 2017 – Václav Šafář

By 22.11.2017Paddock

Ačkoliv v letošní sezoně nebodovali v nově vzniklé třídě F4 ve středoevropském okruhovém šampionátu FIA CEZ pouze Petr Semerád s Václavem Šafářem, byli to právě tito dva mladíci, na které se upírali zraky fanoušků. Především i díky tomu, že jsou to první čeští jezdci s touto, stále ještě novotou vonící, technikou.

Fanoušci si ale museli na souboj těchto dvou talentů se stejnými monoposty počkat až do třetího závodního víkendu sezony. V Maďarsku totiž Semerád nemohl startovat s formulí 4 kvůli věkovému limitu, zatímco Šafář neodcestoval do Rakouska.

Oba se tak potkali na trati ve stejných vozech až v Mostě. A byla to vskutku zajímavá podívaná. V prvním závodě se totiž radoval z vítězství Šafář a v tom druhém pro změnu úřadoval Semerád. Závody na Slovakia Ringu však nejlépe vyšly Václavu Šafářovi. Ten se radoval z vítězství v obou jízdách, Petr Semerád navíc nezískal v první z nich ani bod.

Před posledním závodním víkendem však nebylo nic jasné. Šafář však v Brně ukázal, že je bojovník tělem i duší a ačkoliv byl jeho hlavní rival Semerád v obou závodech blízko vítězství, byl to právě Šafář, jenž bral plný počet bodů a radoval se tak ze zisku titulu v seriálu FIA CEZ.