Šenkýř Motorsport se ukáže ve vybraných závodech FIA CEZ s BMW M6 GT3

By 6.4.2017Paddock

Velmi dobrá zpráva přichází z Brna! Šenkýř Motorsport – tým kolem úspěšného jezdce a manažera Roberta Šenkýře přestupuje na novou techniku – BMW M6 GT3.

Brněnský tým se dnes vrátil z dvoudenních testů a prvního rolloutu na německém Oscherslebenu, kde proběhlo zaškolení a předání vozu. Kromě Roberta Šenkýře se při testu ve voze objevil i dánský jezdec Frederik Nymark.

Tovární speciál je vybaven aktuální specifikací 2017 a bude určen pro starty v mezinárodních seriálech GT Open, DMV GTC, případně i ADAC GT Masters. Pro testování tým využije i vybrané závody FIA CEZ.

Zajímavostí je, že na podzim 2016 právě s tímto vozem startoval Alessandro Zanardi, který hostoval při finále italského mistrovství GT v Mugellu a hned při svém prvním a jediném startu s M6 GT3 zvítězil.

„Po dvou letech s BMW Z4 GT3 cítíme, že je třeba se posunout zase o kousek dál. Našim dlouhodobým cílem je startovat v kvalitních zahraničních GT sériích, které nabízí vysoce kvalitní sport i společenskou a marketingovou úroveň. Toto je ale možné pouze s vozem aktuální specifikace.

Čeká nás teď mnoho práce a příprav, a to jak po technické, tak i manažerské stránce. Díky dlouholetým vztahům máme zajištěnu technickou i materiální podporu továrny BMW, což je u tohoto technicky složitějšího vozu velmi důležité.

Začínají také jednání s partnery a jezdci od nás i ze zahraničí. Uvidíme, kam se v nejbližší době posuneme. V naší první sezóně s BMW M6 GT3 se zúčastníme pouze vybraných závodů International GT Open a DMV GTC a možná zkusíme i hostující start v ADAC GT Masters nebo Blancpain GT Series,“ uvedl šéf týmu Robert Šenkýř.

Tisková zpráva Šenkýř Motorsport

Foto: Ondřej Laušman, Šenkýř Motorsport