Seriál FIA CEZ zavítá poprvé v letošní sezoně do Česka, šestý podnik bude hostit autodrom Most

By 13.6.2017Závody

Po květnovém závodním víkendu v rakouském Red Bull Ringu se závodilo na Balkáně. Přesněji řečeno v Srbsku a na Slovinsku, kam se však mnoho jezdců z evropské konkurence nevydalo. Minulý víkend patřil polské Poznani, kde už nebyla nouze o zajímavé závody. Tento týden se pak jezdci a týmy poprvé v letošní sezoně podívají do České republiky.

Ve velkém sprintu bude sice tentokrát chybět Jirko Malchárek s BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing, nicméně i tak se fanoušci mohou těšit hned na několik strojů specifikace GT3. Za papírově největšího favorita víkendu v Mostě se dá považovat Jakub Knoll, nicméně Richard Chlad s Audi bude chtít také útočit na nejvyšší příčky.

Německý Reiter Engineering bude pak kromě Kurta Wagnera reprezentovat Peter Alexander Schmitz. Oba Němci nastoupí s Lamborghini Gallardo R-EX.

Ve třídě GTC nás bude čekat souboj Lamborghini vs. Porsche. Milan Galáš se postaví přesile týmu Mičánek Motorsport, jehož barvy budou hájit opět Josef Záruba a Jiří Stránský.

Ve formulích se proti sobě vůbec poprvé postaví Václav Šafář s Petrem Semerád v totožné technice F4. Bude tak zajímavé sledovat zda uhájí domácí půdu Šafář, či bude lepší mladší Semerád.

Proti Paolu Brajnikovi opět nastoupí Bartolomiej Mirecki, jenž bude bojovat o nejlepší příčky v absolutním pořadí. Do tohoto souboje však bude chtít promluvit i Antonín Sus, či János Magyar.

Ve vytrvalostním závodě budou hrát prim opět vozy GT3. Schyluje se tak k souboji značek BMW, Audi a Lamborghini.

Závodní víkend v Mostě začíná v pátek 16. června volnými testy a bude pokračovat v pátek a v sobotu, kdy budou na programu kvalifikace a závody.

Seznam přihlášených Sprint +2000
Seznam přihlášených Sprint -2000

Seznam přihlášených Formula

Seznam přihlášených Endurance

Časový harmonogram