Sezona startuje už o víkendu, motory se rozeřvou na Hungaroringu

By 23.4.2018Závody

Zimní přestávka utekla jako voda a již jen několik málo dnů nás dělí od startu nového ročníku. Prostě a jednoduše, sezona 2018 je tu se vší parádou. A začne, jak jinak, než na Hungaroringu – letos navíc v hvězdné společnosti světového poháru cestovních vozů FIA WTCR.

Hned několik týmů změnilo před letošní sezonou techniku. Byl mezi nimi i polský Olimp Racing, jehož reprezentant Marcin Jedlinski bral vloni titul ve třídě D4+3500. Polák přesedl z Porsche do nejnovější Audi R8 LMS. Do stejného vozu bude usedat i jeho otec Stanislaw. S novým strojem vyrazí do boje např. i Mičánek Motorsport, Chorvat Zeljko Drmić, Jakub Kubas, Václav Nimč jun., Milovan Vesnić nebo slovenský Brutalfish Racing.

Naopak se stejnými vozy, ale s o to větší chutí budou chtít do letošní sezony vlétnout Richard Chlad jun. se svým otcem nebo tým okolo Roberta Šenkýře. Příslibem velmi zajímavých závodů v Maďarsku bude jistě i účast rodinného klanu Konopků.

Ve třídě do dvou litrů se dají očekávat zajímavé souboje Lotusů týmu KT Motorsport, či pohárových Clií třetí a čtvrté generace.

Ve formulích se schyluje k italskému koncertu, který by dle papírových předpokladů měli dirigovat Andrea Cola a Paolo Brajnik, nicméně není radno zapomínat na Bartka Mireckiho, který vloni v Maďarsku tolik zářil. Fanoušci se pak jistě těší na to, jak se popere s novou technikou v podobě Formule Renault 2.0 Tomáš Chabr, který v předchozích letech závodil především s litrovými monoposty.

Ve vytrvalostním klání bude zajímavé sledovat především Porsche týmu Förch Racing. Za jeho volantem se totiž ukáže Robert Lukas, jenž vloni v Brně předvedl, že se s ním prostě musí počítat. Vypálit rybník mu bude chtít nejenom početný zástup vozů BMW, ale také dvojice rychlých mladíků Záruba s Formánkem nebo např. otec a syn Chladovi.

První zónové body se budou udělovat již tento víkend, tak buďte u toho s námi prostřednictvím našeho webu nebo Facebooku.

Seznam přihlášených +2000
Seznam přihlášených -2000
Seznam přihlášených Formula
Seznam přihlášených Endurance
Časový harmonogram