Téměř 40 monopostů! Fanoušky čekají v Brně formulové žně

By 31.8.2017Závody

Formulová kategorie v letošní sezoně sice neoplývá velkým počtem účastníků, to se však změní během brněnského závodního víkendu. Seznam přihlášených slibuje velmi zajímavou podívanou, a to jak kvalitou, tak i kvantitou.

Do Brna totiž dorazí kompletní středoevropská špička doplněná o několik velice rychlých jezdců, jenž startují v seriálu FIA CEZ spíše sporadicky.

Tři kohouty, kteří si užili tolik perfektních soubojů na Slovensku, Brajnika, Mireckého a Magyara tak na Masarykově okruhu doplní rychlý Belgičan Jordi Weckx, Sandro Zeller, syn dobře známého Jo Zellera a osmnáctiletý Ital Andrea Cola, jenž na sebe upozornil v květnu na Red Bull Ringu.

Boj o nejvyšší příčky tak bude probíhat především mezi těmito jezdci, přičemž většina z nich disponuje monoposty F3. Ačkoliv se tak může zdát, že pozici nejrychlejší dvoulitrové formule Renault drží Bartolomiej Mirecki, jsou tu i další, kteří chtějí v této třídě mířit vysoko.

Třeba česká dvojka Vladimír Netušil a Petr Samek. Připraven je však i Švýcar Florian Münger, či smečka Maďarů v čele s Ronaiem, Penzesem, či Turákem.

O pozici nejrychlejší Formule 4 si to opět rozdají Václav Šafář s Petrem Semerádem.

Seznam přihlášených (verze z 29.8.)