V kvalifikaci na endurance zvítězil tým Nutrend Racing, v D4 byli nejrychlejší Jedlinski s Lisowskim

By 17.8.2018Závody

Červenobílá Norma LMP3 šternberského týmu Nutrend Racing odstartuje do zítřejšího podvečerního vytrvalostního závodu z první pozice. Dvojice Janík, Volentér zvítězila v kvalifikaci časem 1:57,327.

Duo Lisowski/Jedlinski pak deklasovala konkurenci ve třídě D4. Absolutní třetí místo vybojoval Richard Gonda s BMW M6 GT3, zatímco Aleš Jirásek s Pragou odstartuje z příčky čtvrté.

Pátou startovní pozici vybojovali navrátilci do středoevropského šampionátu Jirko a Christian Malchárkovi se svou Audi R8 LMS. Vedle nich se postaví další rodinná posádka s o generaci starším vozem Audi, a to otec a syn Chladovi.

Možná lehce za očekáváním zůstal až absolutně sedmý nejrychlejší čas dvojice Štefan Rosina, Josef Král, kteří sdílí BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing. Za nimi pak budou číhat hned dva pohárové Huracány. Jeden z nich sdílí Filip a Samuel Sládečkovi, zatímco ve druhém rozzuřeném býkovi bojuje Dennis Waszek. Top 10 uzavírá posádka Jaroslav Janiš s Tomášem Erdélyim, kteří reprezentují brněnský tým Šenkýř Motorsport.