Velkou cenu Slovenska ozdobí Miro Konopka s vozem LMP2

By 15.8.2017Závody

Konec srpna tradičně patří slovenskému okruhovému svátku s názvem Velká cena Slovenské republiky. Na Slovensku se opět představí velmi zajímavá konkurence. Startovní listinu sprintů pak ozdobí jeden, na poměry středoevropské scény, netradiční speciál.

Miro Konopka totiž nastoupí do sprintů s Ligierem JS P217 Gibson, kterému v týmu ARC Bratislava neřekne nikdo jinak než Ondrej. Francouzský stroj třídy LMP2 letos v červnu startoval ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Na severu Francie byla posádka slovenské skvadry ARC Bratislava Miro Konopka, Constantins Calko a Rik Breukers klasifikována na devatenáctém místě ve třídě LMP2.

“Náš start v závodě 24h Le Mans měl širokou odezvu a mnozí fanoušci se ptali, zdali by nebylo možné auto někde vidět. Vzhledem k tomu, že letos nestartujeme pravidelně v zóně ani v mistrovství Slovenska a nemusíme tak sbírat body, rozhodli jsme se, že sprinty Velké ceny Slovenska absolvujeme právě s vozem LMP2,” vysvětluje Miro Konopka záměr svého startu.

“S Ligierem pojedeme jen sprinty v D5, nicméně bodovat budeme pouze do slovenského mistrovství, jelikož zóna nemá vypsanou třídu pro vozy LMP2,” dodal slovenský jezdec.

Kromě “žluté placky” však nebudou chybět na domácí trati bratislavského týmu ani speciály Lamborghini Huracán Supertrofeo. Ty se objeví jak ve sprintech, tak i ve vytrvalostním závodě.

Foto: ARC Bratislava