FIA CEZ míří do Rakouska, jezdce čeká grandiózní souboj pod Alpami

By 11.5.2017Závody

Už příští týden se naplno rozjede další podnik středoevropského okruhového šampionátu FIA CEZ. Po poněkud promrzlém víkendu na Hungaroringu se jezdci a týmy přesunou na oblíbený Red Bull Ring.

A není se co divit. Red Bull Ring platí za jednu z nejmoderněji vybavených tratí na evropském kontinentu, ačkoliv historie závodění v okolí Zeltwegu je velmi dlouhá. Na Hungaroringu se nepřestavila kompletní středoevropská špička, nicméně závodní víkend na Red Bull Ringu bude velmi slušně obsazený.

Lavanttalskými Alpami se rozdunní motory všech různých speciálů, nicméně fanoušky nejvíce zajímá jedno jediné číslo. Kolik bude v Rakousku bojovat vozů specifikace GT3? Na to je jednoduchá odpověď! Přímo naproti majestátního Ameringkogelu, který se tyčí do výšky 2187 metrů, se bude ve sprintu prohánět 8 těchto vozů. Díky dalším desíti vozů bojujícím ve třídě GTC tak stoupne počet vozů Grand Turismo na celých 18, což už je velmi slušný počet.

Celkem bude ve “velkém sprintu” bojovat třiadvacet jezdců a kromě očekávaného souboje dvou vozů M6 GT3 se můžeme těšit na navrátilce, jako např. tým Reiter Engineering se dvěma Gallardy GT3 nebo návrat úspěšného týmu Scuderia Praha, jenž nasadí dvě pohárové Ferrari.

Do šampionátu FIA CEZ se po maďarské absenci vrací také slovenský tým ARC Bratislava, jehož jezdci Miro Konopka a Konstantin Kalko budou usedat do Huracánů Supertrofeo.

Stoupne také počet účastníků v kategorii monopostů. Celkem bude ve formulích startovat 33 jezdců, přičemž 18 z nich budou krotit speciál F3. Ve Štýrsku neusedne do formule týmu Puresport Paolo Brajnik, ale Ital Dino Rasero. Brajnik však na Red Bull Ringu chybět nebude, když nastoupí v týmu Franze Wösse. Mezi největší favority se pak kromě Brajnika bude jistě řadit Švýcar Sandro Zeller, jemuž se na Red Bull Ringu dařilo již loni. Zellerovi se však postaví Bartolomiej Mirecki, ačkoliv již na Hungaroringu avizoval, že v žádném jiném závodě FIA CEZ nenastoupí. Mirecki pořádně proháněl v Maďarsku Brajnika a v prvním závodě jej dokonce dokázal překonat.

Úctyhodné startovní pole nalezneme ve vytrvalostní hodinovce. Ve spojeném závodě FIA CEZ a německého seriálu DMV GTC by se mělo ukázat hned 43 vozů, přičemž zhruba polovinu vytvoří vozy GT3. Zatímco Petr Kačírek se představí za volantem “navrátivšího se” Audi R8 LMS Ultra týmu K&K Duck Racing ve sprintech, ve vytrvalosti do tohoto speciálu bude usedat jeho týmový kolega Marcel Kusín.

Ve vytrvalostním závodě se, podobně jako v Maďarsku, představí prakticky kompletní startovní pole “velkého sprintu”, tedy skoro všechny vozy GT3 a GTC. Tohle našlapané startovní pole pak opět doplní dvě Alpiny B6 GT3 slovenského týmu Trevor Racing za jejichž volanty budou usedat Gregor Zsigo a Jakub Kubas.

Seznam přihlášených Sprint +2000
Seznam přihlášených Sprint -2000
Seznam přihlášených Formula
Seznam přihlášených Endurance

FOTO: Ondřej Laušman/FIA CEZ