Jezdci FIA CEZ budou závodit v TCR International Series

By 23.3.2017Paddock

TCR je zkratka, která dominuje světu cestovních vozů. Mnoho nových automobilek a týmů se uchyluje do různých šampionátů TCR každým rokem. Nejinak je tomu i úspěšných jezdců, které moc dobře známe z šampionátu FIA CEZ.

Takový je případ Slováka Maťa Homoly. Ten se vloni umístil v TCR International Series na pátém místě a letos míří ještě výše. Seat pak vyměnil za Opel belgického týmu DG Sport.

“Moc se těším, jak zase budu závodit v šampionátu TCR International Series, který považuji za jeden z nejlepších a nejvyrovnanějších šampionátů cestovních vozů. Velmi si také vážím, že budu součástí mimořádně zkušeného týmu DG Sport. Už se nemůžu dočkat prvních závodů a dalších vítězství,” prozradil nadšený Slovák, jenž v dominoval seriálu FIA CEZ ve třídě D4 -2000.

Nejinak je tomu u Milovana Vesniće, jenž si vloni podmanil třídu D4 -2000 spec, ve které zvítězil se Seatem právě třídy TCR. Srbský jezdec pro letošní rok mění techniku a španělský vůz nahradí novinka v podobě Audi RS3 LMS. Vesnić se v TCR International Series zúčastní tzv. European Trophy, tedy evropských závodů.

Podle webových stránek mozzarsport.com by pak v seriálu FIA CEZ měl do stejného vozu usedat ve sprintech Rudolf Pesović. Ten by pak měl vytvořit posádku s Vesnićem i ve vytrvalostních závodech.

Foto: Milovan Mikica Vesnić – Vesnic racing team