Jsem rád, že jsme byli na Hungaroringu stoprocentní, září Josef Záruba

By 29.4.2017Paddock

Josef Záruba závodil v letech 2013 až 2015 ve formulových seriálech s monopostem F Renault 2.0. Jihomoravský pilot pomýšlel na přestup do silnější formulové kategorie, jenže vloni se ze závodů vytratil. V letošní sezoně se však vrátil za volantem pohárového Gallarda týmu Mičánek Motorsport a hned během prvního závodního víkendu na Hungaroringu oslavil vítězný double ve třídě D4-GTC.

Josefe, pokud se nemýlím, tak Hungaroring byl pro tebe první závodní víkend od roku 2015. Nebylo pro tebe obtížné hledat tempo a limity vozu?
Tak určitě, přeci jen jsem dlouho nezávodil, takže to pro mě bylo ze startu trochu hledání se. Ale díky mnoha najetým kilometrům v Brně při jarních testech s týmem Mičánek Motorsport už jsem si na auto zvykl a těžil jsem z toho v Maďarsku.

Z Maďarska sis odvezl dvě vítězství ve sprintech a také jedno z vytrvalostního závodu. Jsi spokojen se svým výkonem nebo jsi si vědom nějakých nedostatků?
Jsem rád, že jsme jako tým byli stoprocentní a vyhráli vše, do čeho jsme nastoupili. Ať už kvalifikace, sprintové závody či endurance. Se svým výkonem jsem spokojený, škoda jen že trochu nezapršelo, možná bychom s našimi vozy dokázali držet tempo i s třídou GT3.

Na Hungaroringu se nesešlo příliš početné pole. Co myslíš, že to zapříčinilo a myslíš, že v následujících závodech startovní pole rozroste?
Je pravda, že jsem byl zvyklý na trochu jinou konkurenci, kdy startovní rošt plnilo okolo 30 vozů, navíc naprosto identických. Doufám, že tento víkend to byla jen řada okolností jako bláznivé počasí, vzdálenost Hungaroringu nebo kolize termínu a příště to bude lepší. Zaslechl jsem po depu, že příští závod už by konkurence měla být o něčem jiném, tak se nechme překvapit.

Jaké jsou tvé cíle v letošní sezoně?
Vyhrát.

Před dvěma lety jsem se tě ptal, kde se vidíš v následujících sezonách a ty jsi mi odpověděl, že bys chtěl přestoupit do silnějších formulí. Platí to stále nebo svou budoucnost vidíš v GT vozech?
Stále bych rád závodil ve formulích, ať už v silnějších čí slabších. Je to pro mě vrchol motorsportu, ať už konkurence v jednotlivých šampionátech nebo rychlost a požitek z řízení. Bohužel doba není moc nakloněná pro takové plány, takže jsem rád že mohu dělat stále to, co mě baví a co mi snad i trochu jde, i když na trochu jiné úrovni.

Kde vidím svou budoucnost nedokáži říci. Občas si vsadím EuroJackpot, možná to jednou klapne a uvidíte mě třeba v F2 a GT3 zároveň. (úsměv) Trochu reálně bych se viděl v závodech Lamborghini Super Trofeo, které jsou momentálně, podle mě, jedny z nejkrásnějších cupových závodů. Když si trošku zafantazíruju, tak bych se rád viděl v ELMS s nějakou pěknou plackou, třeba LMP3.

FOTO: Ondřej Laušman/FIA CEZ