Někdo to rád horké, šampionát FIA CEZ bude pokračovat o víkendu v Chorvatsku

By 2.8.2018Závody

Již tento víkend bude pokračovat čtvrtým dějstvím okruhový seriál středoevropské zóny na rozpáleném asfaltu v Grobniku. Tato technicky náročná trať leží jen co by kamenem dohodil od přístavního města Rijeka.

Chorvatský víkend slibuje vskutku zajímavou podívanou. Na nepříliš známé trati se totiž sejde kompletní středoevropská špička, tedy minimálně co se týče třídy D4+2000. Vedoucí muž seriálu Marcin Jedlinski tak bude opět odrážet útoky svého největšího rivala Richarda Chlada mladšího. Míchat kartami však určitě budou chtít i Josef Záruba, Jakub Knoll nebo např. Jakub Kubas. Do BMW Z4 GT3 brněnského týmu Šenkýř Motorsport opět usedne Tomáš Erdélyi a tentokrát nebude chybět ani rodinné duo otce a syna Konopků, kteří do Chorvatska dorazí s dvojicí Huracánů. Zatímco Matej usedne do pohárové verze vozu, otec Miro si užije plnokrevný speciál GT3.

Nebude chybět ani početná plejáda vozů kategorie TCR, do kterých ve většině případů usednou jezdci z balkánského poloostrova.

Mnohem méně je tentokrát zastoupena kategorie monopostů. Účast italských jezdců Andrei Coly a Paola Brajnika nebo i například rychlého Poláka Mireckého však slibuje napínavou podívanou i v tomto případě.

Zajímavou bitvou bude jistě i vytrvalostní závod. Ten bude obzvlášť náročný pro jezdce, kteří absolvují hodinovku bez střídání, tedy Miro, či Matej Konopka, Marcin a Stanislaw Jedlinčtí, Tomáš Erdélyi nebo např. Jakub Knoll. Naopak Jakub Kubas bude mít velice zajímavého týmového parťáka. Tím bude Štefan Rosina, který už závodí sice sporadicky, ale dá se očekávat, že bude opět patřit k nejrychlejším jezdcům ve startovním poli. Vytrvalostní závod proběhne v sobotu v podvečer, zatímco sprinty jsou na programu jak v sobotu, tak i v neděli.

zvláštní ustanovení časový harmonogram závodní víkend + testy seznam přihlášených sprint seznam přihlášených endurance