V odděleném poli sprintu nad 2000 ccm zvítězili Janík a Malchárek, vítězem sprintu do 2000 ccm Kastratović

By 22.4.2017Závody

Sobotní den na Hungaroringu zahájil letošní sezonu okruhového seriálu FIA CEZ. V úvodních sprintových závodech sezony se nejvíce dařilo Václavu Janíkovi, Jirku Malchárkovi a Zoranovi Kastratovićovi.

V prvním sprintu sezony sice v absolutním pořadí nalezneme ve výsledcích jako absolutního vítěze Václava Janíka, je však potřeba podotknout, že Divize 4 (cestovní a GT vozy) a Divize 5 (sportovní prototypy) startovali odděleně a právě Janík startoval v první vlně.

Z vítězství ve třídě D4+3500 se radoval Jirko Malchárek, který tak zužitkoval svou pole position. Malchárek sedlá BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing. Se stejným speciálem v Maďarsku závodí i Jakub Knoll, jenž reprezentuje tým Šenkýř Motorsport. Knoll bral v sobotním sprintu druhé místo ve třídě D4+3500.

Čtvrtou příčku absolutně a třetí v D4+3500 vybojoval nováček ve středoevropském šampionátu Marcin Jedlinski. Páté místo absolutně pak bral navrátilec do seriálu FIA CEZ Richard Chlad jun. s Audi R8 LMS Ultra.

Sprint do 2000 ccm pak nabídl nervy drásající bitvu mezi Zoranem Kastratovićem a Petrem Mandelíkem. Srbský jezdec v kvalifikaci získal pole position rozdílem dvou sekund, a tak se nedal očekávat příliš dramatický průběh závodu. Opak byl ale pravdou.

Jezdec týmu KT Motorsport se ihned po startu probojoval před Kastratoviće a prakticky po celý závod zuby-nehty bránil vedení. Nerozhodila jej ani situace, kdy mu na cílové rovince uletěla střecha z jeho Lotusu. Rozuzlení však přineslo poslední kolo závodu, kdy se Kastratović přeci jen před Mandelíka dostal. Pro třetí místo si dojel Mandelíkův týmový kolega Petr Krejčí.