Šampionát FIA CEZ bude po letní přestávce pokračovat na Slovakia Ringu

By 8.8.2017Závody

Dlouhá letní přestávka je téměř u konce. Již příští víkend budou jezdci opět bojovat o body do zónového mistrovství FIA CEZ.

Tentokrát se kolotoč seriálu FIA CEZ přesune na velice oblíbený Slovakia Ring, kde se předposlední srpnový víkend uskuteční tradiční Velká cena Slovenské republiky. Fanoušci se mohou těšit na to, že se na bezmála šestikilometrovém okruhu představí opět jezdci všech tří kategorií, tedy sprint, endurance a formula.

Do sprintů se po vynechaném Mostu vrací Jirko Malchárek, a tak se nám schyluje ke třetímu pokračování bitvy dvou vozů BMW M6 GT3 Malchárek vs. Knoll. Do této bitvy však bude jistě chtít promluvit i např. Richard Chlad jun., či bývalý jezdec GP3 Series Richard Gonda, jenž osedlá BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

Vytrvalostní klání pak obohatí i italské stroje Lamborghini Huracán Supertrofeo slovenského týmu ARC Bratislava, či, jak se již letos stalo zvykem, Alpiny skvadry Trevor Racing. Na domácí půdě bude závodit i Lubomír Jakubík s osvědčeným Ferrari 458 Challenge EVO.

Fanoušky čeká mimo jiné i druhý souboj dvou “českých monopostů F4” Petra Semeráda a Vaška Šafáře.

Časový harmonogram
Zvláštní ustanovení