Šampioni sezony 2017 – Marcin Jedlinski

By 7.11.2017Paddock

Veni, vidi, vici, neboli přišel, viděl, zvítězil. I takhle by se dalo mluvit o letošním titulu polského jezdce Marcina Jedlinského, kterého před letošní sezonou znal málokdo.

Příchod polského týmu Olimp Racing byl však velice zajímavým zpestřením středoevropského šampionátu již od začátku letošní sezony. Vždyť to bylo po velmi dlouhé době poprvé, co v seriálu FIA CEZ závodil jezdec s vozem Porsche ve specifikaci GT3. Navíc z toho byl hned titul ve třídě D4+3500.

Snadné to však nebylo. Stačí se podívat hned na úvodní závodní víkend letošní sezony, který se odehrál na maďarském Hungaroringu. Jedlinski si dojel při svém debutu pro třetí příčku ve třídě, avšak ve druhém závodě se musel spokojit až s osmým místem.

První vítězství oslavil Polák na domácí trati v Poznani. Další dva zlaté věnce přidal na Pannonia Ringu, kde navíc zajel nový oficiální rekord tratě.

Největším soupeřem Marcina Jedlinského se stal Richard Chlad. Jedlinski se pak mohl radovat z titulu i díky dvěma vítězstvím na maďarské půdě, kde Chlad nestartoval.

“S výsledky letošní sezony jsem velice spokojen. Byla to pro mě a pro tým náročná sezona. Prioritou byl šampionát Porsche GT3 CCCE, ale také jsem debutoval v seriálu FIA CEZ,” prozradil Marcin Jedlinski

“Od začátku jsme věděli, že nebude jednoduché startovat v obou šampionátech. Jezdili jsme v různých vozech a ačkoliv jsou obě auta založena na Porsche 991 a vypadají podobně, jezdí se s nimi naprosto odlišně. Někdy jsem musel z jednoho vozu skočit do druhého a musel jsem si velice rychle zvyknout na jiné brzdné body, závodní stopu a jízdní styl mých soupeřů. V takových podmínkách není daleko k chybám.”

“Naštěstí jsme prakticky ve všech závodech skončili vysoko. Hodně jsem si užíval závody v České republice, kde bylo hodně fanoušků, kteří fandili domácím jezdcům. V současnosti plánujeme příští sezonu. Budou nějaké změny, ale vše vypadá velice slibně,” dodal nový šampion třídy D4+3500.