Sezona středoevropského okruhového šampionátu vyvrcholí v Brně

By 3.9.2018Závody

Už se z toho stala takřka tradice – i letos vyvrcholí sezona seriálu FIA CEZ na brněnském automotodromu. Mnozí mohou namítnout, že Masarykův okruh sice nehostí poslední závodní víkend letošní sezony, nicméně se dá očekávat, že o šampionech se bude určitě rozhodovat v Brně – jen málo jezdců se totiž vydá do makedonského Skopje.

Podobně jako na Slovensko bude i v Brně bojovat prakticky kompletní středoevropská špička. Fanoušci okruhového sportu se tak mohou těšit na nabitý víkend plný těsných soubojů jak ve sprintech, tak i ve vytrvalosti.

V nejsilnější třídě D4 nad 3500 ccm můžeme opět očekávat souboje vozů třídy GT3 – těch by se v Brně mělo sejít hned deset a stejně jako po celou letošní sezonu to vypadá na zajímavý souboj dvou vozů Audi R8 LMS. Novější evoluci bude opět krotit Marcin Jedlinski, zatímco mu půjde po krku Richard Chlad jun. se starší specifikací.

Předvést co umí však budou chtít samozřejmě i piloti vozů BMW – především pak Jakub Knoll nebo Štefan Rosina. Pozadu nebude chtít zůstat ani nestor středoevropské okruhové scény Miro Konopka. O do boje o nejvyšší příčky však budou jisto jistě promlouvat i jezdci s pohárovými Huracány, kteří ve všech dosavadních závodech potvrzovali, že nejnovější evoluce Lamborghini Huracán Supertrofeo Evo je opravdu špičková technika.

Po nějaké době také dojde k pořádně našlapané formulové bitvě. Po tristních závodech v Chorvatsku a na Slovensku se v Česku sejde kompletní středoevropská špička – dá se očekávat, že na čele se budou bít především tři kohouti, a to Cola, Brajnik a Zeller. V Brně však nebude chybět ani Mirecki, Magyar, Chabr, Sus, či Netušil. Zraky budou upřeny i mladého Václava Šafáře – toho totiž čeká premiéra za volantem Formule 3.

Sobotní večer pak bude patřit vytrvalostním bojovníkům. Do hodinového závodu se vydá více jak třicet speciálů a opět se jen těžko bude dopředu hledat favorit. Zvítězit bude chtít opět jistojistě polský Olimp Racing, nicméně Aleš Jirásek s rychlou Pragou nebo i jezdci týmů Šenkýř Motorsport, či ARC Bratislava budou proti.

Veškeré důležité informace k brněnskému závodnímu víkend naleznete zde.