Boje FIA CEZ pod Alpami

By 25.5.2016Závody

Po úvodním letošním okruhovém klání na maďarském Hungaroringu  se o právě uplynulém květnovém víkendu závodilo o další body do středoevropského mistrovství FIA CEZ.

 

Na řadě byl další z okruhů, kde se jezdí mimo jiné Formule 1, supermoderní rakouský Red Bull Ring v malebném podhůří Alp.

Zatímco na nejvyšších okolních kopcích vykukovaly ještě zbytky sněhu, na okruhu se během víkendu očekával déšť. Předpovědi se nakonec naštěstí nevyplnily. V pátek večer se sice rozpršelo, ale v sobotu ráno se počasí umoudřilo a odpoledne vysvitlo dokonce i sluníčko.

Podmínky pro závodění tak byly celkem ideální. To ovšem neplatilo o podmínkách, vytvořených pořadatelskou agenturou závodního víkendu. Až příliš často bylo vidět, jak závodníci kroutí nechápavě hlavou a nemohou věřit, co vše se může stát. Red Bull Ring je přitom jeden z nejkrásnějších a nejmodernějších okruhů na světě. Zmatky začaly již před vlastním víkendem. Do volných jízd bylo “vypuštěno” vše, co mělo čtyři kola a volant. Na trati tak mezi sebou kličkovaly vozy kategorie LMP2,  GT3, čtyřlitrové  “placky” a cupové chevrolety a Kia Picanto, jedoucí místy o více než 100 km/h pomaleji.  To vše v počtu maximální propustnosti tratě.

Také časomíra měla obrovské problémy, když v pátek večer stále nebyly časy z kvalifikací. Někteří závodníci museli dokonce dodat časy ze svých palubních počítačů. V sobotu na startovním roštu pak zmatky pokračovaly, když pořadatelé závodní vozy přesunovali na jiné pozice, než které si vybojovaly v kvalifikaci.

Leave a Reply