Brno zažije epickou poslední bitvu sezony!

By 4.9.2017Závody

Již tento víkend vypukne na brněnském Masarykově okruhu poslední bitva letošní sezony okruhového šampionátu FIA CEZ. Do Brna se sjedou opět zástupci všech tří kategorií, tedy sprint, formula a endurance.

A fanoušci se mají opravdu na co těšit. Seznamy přihlášených praskají ve švech a finále sezony doslova klepe na dveře.

Nejsilněji zastoupen bude Sprint nad 2000 ccm, který čítá celkem 44 přihlášených jezdců. To mají na svědomí i borci, kteří nenastupují pravidelně v zónovém šampionátu. Fandové tak budou svědky pěkné bitvy mezi stálými účastníky FIA CEZ proti jezdců ze Sportscar Challenge, či P9 Challenge.

Domácí Šenkýř Motorsport tak bude hájit vlastní půdu také proti vozu Corvette GT3 a rychlému Fritzi K s Porsche GT2, nicméně hlavní soupeři budou opět především Marcin Jedlinski, či Richard Chlad jun. Do Brna se vydá v plné sestavě i německý tým Reiter Engineering s Kurtem Wagnerem a Peterem Alexanderem Schmitzem. Naopak na brněnském autodromu nespatříme druhé BMW M6 GT3 s Jirko Malchárkem.

Ve třídě GTC se pak domácí skvadře Mičánek Motorsport postaví především otec a syn Konopkovi, kteří osedlají Huracány Supertrofeo. Blýsknout se však bude chtít i Lubomír Jakubík, Bódis Kalmán nebo Milan Galáš.

I “malý sprint” nabídne zajímavé souboje v jejichž popředí budou opět Zoran Kastratovič, Maďar Burkus, nestárnoucí Julo Konček se svým Vauxhallem, či domácí Petr Mandelík.

Formule lákají také na velmi interesantní podívanou. O tu se budou starat především Italové Brajnik a Cola, či jejich hlavní rivalové Zeller, Mirecki a Magyar. Kompletní formulové preview si můžete přečíst zde. Celkem se do Brna sjede hned 37 monopostů!

Sobotní program pak uzavře, jak je letos dobrým zvykem, vytrvalostní závod. V něm budou chtít navázat na slovenské vítězství otec a syn Chladovi. Jednoduché to však mít nebudou. Proti bude zejména tým Šenkýř Motorsport, jehož majitel Robert Šenkýř bude opět v hodinovce závodit jak v M6 GT3, tak i v Z4 GT3.

Seznamy přihlášených
D4+2000
D4-2000
FORMULA
ENDURANCE

Důležité informace
Časový harmonogram
Časový harmongram testů
Vstupenky