Malchárek vítězně i ve druhé kvalifikaci

By 23.4.2017Závody

Nedělním ránem odstartovala druhá série kvalifikací a závodů. Jako první byli na řadě jezdci Sprintu nad 2000 ccm. Stejně jako včera se radoval ze zisku pole position Jirko Malchárek. Tentokrát to však neměl vůbec jednoduché.

Václav Janík ze svojí Normy M20 FC totiž vymáčkl všechno, co se dalo a pořádně Malchárka potrápil. Byl to však přece jen slovenský jezdec s BMW M6 GT3, kdo zajel v kvalifikaci nejrychlejší čas. Jezdec týmu Trevor Racing byl sice o necelé tři desetiny sekundy pomalejší jak ve včerejší kvalifikační jízdě, i to mu však stačilo k zisku dnešní pole position.

Skvělé druhé místo si připsal Václav Janík, ačkoliv s největší pravděpodobností budou opět starty rozděleny na skupiny D5 a D4.

Třetí místo absolutně a druhé v D4+3500 si připsal Jakub Knoll s dalším speciálem M6 GT3. Knoll však ztratil na vítězného Malchárka zhruba 8 desetin sekundy. Čtvrté místo bere Marcin Jedlinski s Porsche 991 GT3R týmu Olimp Racing.

Na nejrychlejší čtveřici pak zbytek pole ztrácel až příliš. Pátý Richard Chlad jun. více jak 4 sekundy, Josef Záruba s Lamborghini Gallardo Super Trofeo další sekundu navíc.

Výsledky kvalifikace