Šampioni sezony 2017 – Josef Záruba

By 3.12.2017Paddock

Josef Záruba se po roce vrátil k závodění a hned z toho byl titul. Jihomoravský jezdec se po sezonách strávených za volantem monopostu přesunul do uzavřeného kokpitu v podobě silného, pohárového Lamborghini Gallardo. Ostatně to, že se jezdcům týmu Mičánek Motorsport, jehož barvy letos Záruba hájil, potvrdil celkovým druhým místem ve třídě D4-GTC Jiří Stránský.

Hned v Maďarsku prokázal mladý jezdec, kdo bude v letošní sezoně aspirovat na titul ve třídě GTC. Záruba vypálil rybník domácím matadorům Lekenymu a Bódisovi a v obou závodech dokázal zvítězit. Jeho krasojízdu za titulem mu sice lehce překazili v Rakousku jezdci týmu ARC Bratislava Calko s Konopkou i Lubomír Jakubík, nicméně na mosteckém autodromu se vrátil opět na příčky nejvyšší. V prvním mosteckém závodě navíc oslavil i zisk absolutních stupňů vítězů.

Na Slovakia Ringu i na domácí trati týmu Mičánek Motorsport v Brně sice musel Záruba opět počítat se silnou konkurencí v podobě slovenských jezdců, avšak v konečném účtování slavil Záruba jasný zisk titulu.