Záruba bere na domácí trati vítězství v D4

By 8.9.2018Závody

Drama. I takto jedním slovem by se dal popsat první brněnský sprint nad dva litry. Jeho absolutním vítězem se stal Josef Záruba, ačkoliv papírové předpoklady před závodem tomu nenasvědčovaly.

V první zatáčce se tentokrát děly velké věci. Po velké havárii odstoupili ze závodu Svoboda, Jakubík a Stanislaw Jedlinski. Po kontaktu s Marcinem Jedlinskim byl pak nucen odstoupit i Jakub Knoll. Restart závodu pak proběhl za safety carem.

Od restartu až do šachovnicové vlajky pak bojovala o vítězství čtveřice jezdců – Záruba, Chlad, Jirásek a Hotz. Z vítězství v napínavém závodě se radoval Josef Záruba, který odrazil všechny útoky Richarda Chlada a taktéž závěrečný nápor Aleše Jiráska. Ten však kromě druhého místa v absolutním pořadí bral vítězství ve třídě D5.

Třetí absolutně a druhý v D4, taková je bilance Richarda Chlada po sobotním brněnském sprintu. Čtvrtý absolutně dokončil závod jasný vítěz včerejší kvalifikace Benjamin Hotz. Pro třetí pozici v D4 si dojel Filip Sládečka, zatímco čtvrtý dokončil první sprint po velké stíhací jízdě ze samotného chvostu startovního pole Marcin Jedlinski.

Sedmý v absolutním pořadí dojel Denis Waszek, osmý Miro Konopka, devátý Petr Lisa a první desítku uzavřel Maťo Konopka.

Výsledky