Závodění s otcem je splněným snem, říká Christian Malchárek

By 13.4.2017Paddock

V loňské sezoně sezoně se jméno Malchárek objevovalo často v popředí výsledkových listin. Jiří Malchárek startoval jak ve sprintech, tak i ve vytrvalostních závodech. Na Slovakia Ringu jej však během vytrvalosti doplnil jeho syn Christian a oběma bylo hned jasné, že to nebylo naposledy. Spojení otec a syn zafungovalo a díky tomu budeme vídat rodinnou posádku Malchárků se silným BMW M6 GT3 v seriálu FIA CEZ i letos.

Christiane, tento týden jste testoval BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing. Znamená to tedy, že Vás uvidíme v kompletní sezony šampionátu FIA CEZ?
Ano, v pondělí jsme měli spolu s otcem předsezónní testování, při kterém jsme se chtěli opět sžít s tímto závodním speciálem před závody na Hungaroringu. Zímní přestávka byla dlouhá a těchto pár kol, které jsme absolvovali nám dalo opět výborný pocit za volantem. Také jsme nasbírali mnoho informací, jak dále pracovat s nastavením vozu pro letošní sezonu.

Naše plány pro letošní rok jsou stále otevřené. Určitě se ukážeme v závodech FIA CEZ na Hungaroringu, Red Bull Ringu a Slovakia Ringu. Co se týče dalších plánů uvidíme v průběhu sezony a po prvních závodech.

Vloni s tímto vozem nastupoval především Váš otec. Je možnost, že opět nastoupíte bok po boku ve vytrvalostních závodech?
Jak jsem naznačil v předchozí odpovědi, budu startovat společně s otcem na všech závodech, kterých se zúčastníme. Tato spolupráce a splněný společný sen v minulé sezoně zafungoval a po úspěšném výsledku, kdy jsme ve vytrvalostním závodě na Slovakia Ringu skončili druzí, jsme se rozhodli, že budeme v tandemu otec-syn pokračovat.

Je to pro nás zároveň i velká výzva. Otec bude jezdit sprinty a já ho budu doplňovat během vytrvalostních závodů. Už během testování jsme zjistili, že jsme velmi vyrovnaní a tato spolupráce by tak mohla být velmi úspěšná.

Jak se Vám jízda v M6 GT3 zamlouvá a proběhly přes zimu nějaké zásadní úpravy vozu?
Vůz prošel určitými “updaty”, které vyšly přímo z továrny BMW. Ce se týče jízdy a pocitů, tak je to úplně jiná technika než ta, na kterou jsem byl dosud zvyklý. Ještě nemám odjeto tolik kilometrů, abych si to začal opravdu užívat. Je to pro mě velká výzva.

Je to vozidlo s nejmodernější technologií a jízdními vlastnostmi vozidel DTM. Moc se mi to líbí a už se nemůžu dočkat na další kilometry v tomto voze. Myslím si, že si na sebe s autem poměrně rychle zvykáme.

S jakým umístěním budete spokojen na konci sezony?
Tím, že je sezona otevřená a zatím nevíme kolik toho a kde pojede, nemám žádná očekávání, co by mohlo být na konci sezony. Moc se těším na každý víkend, který absolvujeme spolu s mým otcem a budeme se samozřejmě snažit udělat maximum a mít co nejlepší výsledky.

Chceme z toho mít ale i radost a užit si pěkný víkend. Když toto všechno splníme, tak budeme hovořit o úspěšném víkendu. Samozřejmě potěší každé vítězství a my se nejdeme povozit, ale bojovat o stupně vítězů.

FOTO: Ondřej Laušman/FIA CEZ